Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna 12398403



*

nr 1239 8403


Kanna

Frankrike, Keramik. Höjd: 34 cm


Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 mars 2019
kl 18:14:40


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/2 20:24:11 1      400 kr
2/3 18:00:10 2      150 kr
2/3 18:00:10 1      200 kr (Budbetjänt)
3/3 17:12:49 3      350 kr
3/3 17:12:49 1      400 kr (Budbetjänt)
3/3 21:23:39 4      Vinnande bud
4/3 18:09:40 5      500 kr
4/3 18:09:40 4      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt kanna keramik
  • 9204 Gräddkanna
    Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:22
  • 9200 Servisdelar
    8 delar, Lomonosov, Sovjet, märkt Made in USSR, ”C..//
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:12
  • 9235 Servisdelar
    80 delar, ca, Rosenthal, Maria Björnbär, 28 mattal..//
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:51
  • 9234 Vinkanna
    delvis silvermonterad, England, 1800-talets slut. ..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:39




Ladda ner broschyr